“ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ”-ի ակտիվների աճը 2009թ. կազմել է 39,5%
Երեւան /Մեդիամաքս/. “ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿ”-ը մտադիր է 2010թ. իրականացնել մասնաճյուղերի թվի ագրեսիվ  ավելացման ծրագիր:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այդ մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է բանկի վարչության նախագահ Աշոտ Օսիպյանը:
Նրա խոսքերով, 2009 թվականը բանկը հաջող է ավարտել` արձանագրելով բոլոր ցուցանիշների աճ, եւ այդ տեմպը նախատեսում է պահպանել նաեւ 2010 թվականին: Բանկի շահույթը տարվա արդյունքներով կազմել է 580 մլն դրամ:
Աշոտ Օսիպյանը ներկայացրել է բանկի 2009թ. որոշ ցուցանիշները: Այսպես, 2009թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ բանկի ակտիվները 2008թ. համեմատ աճել են 39.5%-ով` կազմելով 41.3 մլրդ դրամ: Միաժամանակ, հաշվետու ժամանակահատվածում վարկային ներդրումները կազմել են ավելի քան 16 մլրդ դրամ (աճը` 33%), պարտավորությունները` 33.4 մլրդ դրամ (աճը` 51.6%), ընդհանուր կապիտալը` 7.8 մլրդ դրամ (աճը`4%): 2009թ. ընթացքում բանկի հաճախորդների թիվը աճել է 35.5 հազարով` կազմելով 68.6 հազար: Պլաստիկ քարտերի քանակը նախորդ տարվա ընթացքում ավելացել է 79.3%-ով` կազմելով 38.2 հազար:
Աշոտ Օսիպյանը հաջող է անվանել “Իզմիրլյան-Եվրասիա” ունիվերսալ վարկային կազմակերպության առքի գործարքը` նշելով, որ այդ գործարքի հետ կապված բոլոր ակնկալիքներն արդարացել են:

Рост активов АРАРАТБАНК-а в 2009 году составил 39,5%
Ереван /Медиамакс/. АРАРАТБАНК намерен в 2010 году осуществить программу агрессивного увеличения количества филиалов.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявил сегодня журналистам председатель правления банка Ашот Осипян.
По его словам, 2009 год банк завершил удачно, зафиксировав рост по всем показателям, и данный темп планирует сохранить и в 2010 году. Прибыль банка по итогам прошлого года составила 580 млн. драмов.
Ашот Осипян привел некоторые показатели банка за 2009 год. Так, общие активы банка на 31 декабря 2009 года увеличились по сравнению с 2008 годом на 39,5% и составили 41,3 млрд. драмов. При этом кредитные вложения в отчетный период составили более 16 млрд. драмов (рост 33%), обязательства – 33,4 млрд. драмов (рост 51,6%), общий капитал – 7,8 млрд. драмов (рост 4%). За 2009 год число клиентов банка увеличилось на 35,5 тыс., составив 68,6 тыс. Количество пластиковых карточек возросло за прошедший год на 79,3% и составило 38,2 тыс.
Ашот Осипян назвал удачной сделку о купле кредитной универсальной организации «Измирлян-Евразия», отметив, что все ожидания по данной сделке оправдались.