Ավելի քան 30 հազար դպրոցականներ մասնակցել են “Կենգուրու 2009” մրցույթին
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ 570 դպրոցների ավելի քան 30 հազար դպրոցականներ մասնակցել են “Կենգուրու 2009” միջազգային մաթեմատիկական մրցույթին:
Այսօր ՀՀ բոլոր մարզերից մրցույթի կազմակերպիչ “Այբ” կրթական հիմնադրամի գրասենյակ են ուղարկվում դպրոցականների պատասխանների թերթիկները:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին տեղեկացրել են հիմնադրամի մամլո ծառայությունում, պատասխանները փաթեթներով ուղարկվում են մրցույթի գլխավոր գործընկեր ՎՏԲ-Հայաստան բանկի մասնաճյուղերի միջոցով:
Դպրոցականների պատասխանները ստուգվելու եւ ամփոփվելու են հատուկ համակարգչային ծրագրի օգնությամբ: Ապրիլի վերջին յուրաքանչյուր մասնակից դպրոց կստանա իր աշակերտների արդյունքների մասին հաշվետվություն:
Kengourou sans Frontieres միջազգային ասոցիացիայի կանոնների համաձայն, “Կենգուրու 2009”-ի խնդիրները եւ պատասխանները մասնակից երկրների կայքերում կհրապարակվեն ապրիլի 20-ին:

Более 30 тысяч армянских школьников приняли участие в конкурсе «Кенгуру 2009»
Ереван /Медиамакс/. Более 30 тысяч школьников из 570 школ Армении приняли участие в международном математическом конкурсе «Кенгуру 2009».
Сегодня в офис образовательного фондаа «Айб», выступившего организатором конкурса, со всей Армении стекаются ответы школьников. Как сообщили Медиамакс в пресс-службе фонда, пакеты с ответами отправляются посредством филиалов банка ВТБ-Армения, выступившего генеральным партнером конкурса.
Ответы школьников будет проверять и оценивать специальная компьютерная программа. В конце апреля каждая школа получит отчет о результатах участия своих школьников.
Согласно правилам международной ассоциации Kengourou sans Frontieres, задачи и ответы «Кенгуру 2009» будут опубликованы 20 апреля на сайтах стран-участниц.