Արցախում դադարեցվել է գազամատակարարումը
Արցախի պետնախարարի խորհրդական Մեսրոպ Առաքելյանը հայտնել է, որ Արցախում դադարեցվել է գազամատակարարումը։
«Ադրբեջանը շարունակում է Արցախի հայաթափմանն ուղղված գործողությունները»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է նա:
Նախքան գազամատակարարման դադարեցումը Արցախի կառավարությունը հայտնել էր, որ հունվարի 17-ից Արցախի բնակչությունն օրական 2 ժամի փոխարեն 4 ժամով կհոսանքազրկվի։
Հունվարի 9-ից ի վեր ադրբեջանական կողմը արգելում է մասնագետներին մոտենալ եւ վթարավերականգնողական աշխատանքներ իրականացնել Արցախը Հայաստանից սնուցող միակ բարձրավոլտ գծի վրա։

Прекращена подача газа в Арцах
Прекращена подача газа в Арцах, сообщил сегодня советник государственного министра Арцаха Месроп Аракелян.
«Азербайджан продолжает действия, целью которых является выжить армян из Арцаха», - написал он на своей странице в Facebook.
Еще перед преращением газоснабжения правительство Арцаха объявило, что с 17 января подача электроэнергии населению будет ежедневно прекращаться уже не на 2, а на 4 часа.
С 9 января азербайджанская сторона не позволяет специалистам подойти к единственной высоковольтной линии, подающей электроэнергию в Арцах из Армении, и провести аварийно-восстановительные работы.