ՀԿԵ-ն կրկնապատկել է դեպի Վրաստան ուղեւորափոխադրումների թիվը
Հունիսի 14-ին մեկնարկած ուղեւորափոխադրումների ամառային սեզոնի առաջին ամսվա ընթացքում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» (ՀԿԵ) ընկերությունը միջազգային հաղորդակցությունում փոխադրել է 7007 ուղեւոր:
Ինչպես նշել են ընկերությունում, այդ թիվն ավելի քան կրկնակի գերազանցում է 2021 թվականի նույն ցուցանիշը։ 2021 թվականի ամառային փոխադրումների առաջին ամսվա ընթացքում միջազգային հաղորդակցությունում փոխադրվել էր 3218 ուղեւոր։
Ընդհանուր առմամբ, փոխադրված ուղեւորներից 3832-ը օգտվել են Բաթումիի միջազգային գնացքի ծառայությունից, 3175-ը՝ Թբիլիսիի:
Հայաստանի քաղաքացիների եւ զբոսաշրջիկների հարմարավետության համար այս տարի ամառային սեզոնին գործում է երկու առանձին գնացք՝ Երեւան-Թբիլիսի-Երեւան ուղեւորափոխադրումը իրականացվում է շաբաթական հինգ օր, իսկ Երեւան-Բաթումի-Երեւան ուղեւորափոխադրումը գործում է շաբաթական երկու օր:
«Ուղեւորների նախասիրությունների եւ ցանկությունների բացահայտման աշխատանքները ՀԿԵ-ն մշտապես իրականացնում է: Հարցումներ են անցկացվում ուղեւորների շրջանում, կապի տարբեր ուղիներով ընկերության կառավարման աշխատակազմում քաղաքացիներից ստացվում են դիտողություններ եւ առաջարկություններ, որոնց արդյունքով մշտապես բարձրանում է մատուցվող ծառայությունների որակը:
Ընդհանուր առմամբ, 2022 թվականի առաջին կիսամյակում «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գնացքներով փոխադրվել է 220,5 հազար ուղեւոր, ինչը 22 տոկոսով ավելի է 2021 թվականի նույն ցուցանիշից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

ЮКЖД удвоила число пассажирских перевозок в Грузию
За первый месяц текущего летнего сезона пассажирских перевозок, начавшегося 14 июня, компания «Южно-кавказская железная дорога» (ЮКЖД) перевезла в международном сообщении 7007 пассажиров.
Как отметили в компании, это число более чем вдвое превышает аналогичный показатель 2021 года. За первый месяц сезона летних перевозок 2021 года в международном сообщении было перевезено 3218 пассажиров.
Из общего количества перевезенных пассажиров 3832 человека воспользовались услугой батумского международного поезда, 3175 человек – тбилисского.
В текущем году для большего удобства граждан и гостей республики в летний сезон действует два отдельных поезда: по пять дней в неделю осуществляется рейс Ереван-Тбилиси-Ереван, и по два дня в неделю – Ереван-Батуми-Ереван.
«Работу по выявлению предпочтений и пожеланий пассажиров компания ЮКЖД ведет постоянно. Проводятся опросы среди пассажиров, по различным каналам связи в аппарат управления компании от граждан поступают замечания и предложения, с учетом которых постоянно повышается качество предоставляемых услуг.
В целом за I полугодие 2022 года поездами компании «Южно-кавказская железная дорога» было перевезено 220,5 тысяч пассажиров, что больше аналогичного показателя 2021 года 22%»,- отмечается в сообщении.