SWIFT Go նոր ծառայությանն արդեն 100-ից ավել բանկ է միացել
Այս տարվա հուլիսից՝ SWIFT Go ծառայության գործարկումից ի վեր, աշխարհի ավելի քան 100 բանկ արդեն գրանցվել է համակարգում, ինչը վկայում է ծառայության մեծ պահանջարկի մասին, ասված է SWIFT-ի հաղորդագրության մեջ:
SWIFT Go-ն արդեն օգտագործում են 10 բանկեր, այդ թվում`Deutsche Bank-ը, JPMorgan Chase-ը եւ China Minsheng Bank-ը: «Գործարկման սկզբից SWIFT Go-ն ոգեւորությամբ ընդունվեց կազմակերպությունների եւ նրանց հաճախորդների կողմից, քանի որ վերջինս փոխակերպում է այն միջոցը, որով ՓՄՁ-ները եւ սպառողները բանկային համակարգի միջոցով կատարում են միջազգային վճարումներ»,- նշել է SWIFT-ի պրոդուկտների գծով տնօրեն Սթիվեն Գիլդերդեյլը:
Նրա խոսքով՝ բանկերի հաճախորդների կապուղիներին ինտեգրվելիս SWIFT Go-ն ապահովում է իր դասի մեջ լավագույն հաճախորդային ինտերֆեյս`արագ, կանխատեսելի եւ մրցունակ գնային առումով:
«SWIFT Go-ն SWIFT-ի ռազմավարության առանցքային տարրն է, որն ապահովում է ակնթարթային եւ անխափան գործարքներ մեր ցանցում՝ բաղկացած 200 երկրում ավելի քան 11 000 հաստատություններից եւ 4 միլիարդ հաշիվներից: Այն ներուժ ունի օժանդակելու ՓՄՁ-ներին զարգացող տնտեսություններում եւ ֆիզիկական անձանց, որոնք միջազգային դրամական փոխանցումներ են ուղարկում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

С момента запуска SWIFT Go в июле этого года более 100 банков по всему миру уже зарегистрировались в системе, что подчеркивает высокий спрос на эту услугу, отмечается в сообщении SWIFT.Десять банков уже используют SWIFT Go, включая Deutsche Bank, JPMorgan Chase и China Minsheng Bank. «С момента запуска SWIFT Go был с энтузиазмом встречен организациями и их клиентами, поскольку он трансформирует способ, которым МСП и потребители совершают международные платежи через банковскую систему»,- отметил директор по продуктам SWIFT Стивен Гилдердейл. По его словам, при интеграции в клиентские каналы банков SWIFT Go обеспечивает лучший в своем классе пользовательский интерфейс - быстрый, предсказуемый и конкурентоспособный по цене. 30.07.2021 | 09:52 SWIFT Go: Более предсказуемые операции для клиентов «SWIFT Go является ключевым элементом в стратегии SWIFT, обеспечивающим мгновенные и бесперебойные транзакции в нашей сети, состоящей из более чем 11 000 учреждений и 4 миллиардов счетов в 200 странах. У него есть потенциал для поддержки МСП в странах с развивающейся экономикой и физических лиц, отправляющих денежные переводы на международном уровне»,- отмечается в сообщении. Tweet Просмотры 3839