Հայաստանը կարող է ֆինանսական կենտրոն դառնալ մինչեւ տարածաշրջանային խնդիրների լուծումը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Արդշինինվեստբանկի” վարչության նախագահ## Արամ Անդրեասյանը կարծում է, որ Հայաստանը կարող է ֆինանսական կենտրոն դառնալ մինչեւ տարածաշրջանային առկա խնդիրները լուծելը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը մայիսի 24-ին Դիլիջանում ասել է Արամ Անդրեասյանը, Հայաստանի կառավարությունը խոստանում է տարածաշրջանային ֆինանսական կենտրոնի ստեղծման համար օրենսդրական ու քաղաքական հարթակ ապահովել, “հետեւաբար, գաղափարը լիովին իրագործելի է”:
Մեկնաբանելով վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի` համահայկական բանկ ստեղծելու մասին առաջարկը, Արամ Անդրեասյանը կարծիք է արտահայտել, որ այդ կառույցը “ավելի շուտ հիմնադրամ կլինի, քան դասական բանկ, եւ նրա նպատակը կլինի Հայաստանի` համաշխարհային ֆինանսական կենտրոն դառնալուն աջակցելը”:

Армения может стать финансовым центром до решения региональных проблем
Ереван /Медиамакс/. Председатель правления «Ардшининвестбанка» Арам Андреасян считает, что Армения## может стать финансовым центром до решения существующих региональных проблем.
Арам Андреасян сказал 24 мая в Дилижане в интервью агентству Медиамакс, что правительство Армении обещает обеспечить необходимые для создания регионального финансового центра законодательную и политическую платформы, «следовательно, идея вполне осуществима».
Комментируя предложение премьер-министра Тиграна Саркисяна о создании всеармянского банка, Арам Андреасян выразил мнение, что эта структура «будет скорее фондом, а не классическим банком, и ее целью будет содействие превращению Армении в один из мировых финансовых центров».