Նախարարը կարծում է, որ “թեկնածուների ամպագորգոռ խոստումները վտանգավոր են Հայաստանի մակրոտնտեսության կայունության համար
23.01.2008 | 13:36 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 23 հունվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Առեւտրի եւ տնտեսական զարգացման նախարար Ներսես Երիցյանն այսօր Երեւանում ասել է, որ “ընդդիմադիր թեկնածուների ամպագորգոռ խոստումները վտանգավոր են երկրի մակրոտնտեսության կայունության համար”:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր Երեւանում հանդես գալով մամլո ասուլիսում, Ներսես Երիցյանն ասել է, որ “բյուջեի կրկնապատկման եւ աշխատավարձների 4 անգամ բարձրացման մասին խոստումների կյանքի կոչման դեպքում մենք կունենանք բարձր սղաճ”:
“Կառավարության խնդիրը հասարակությունում իշխանությունների հանդեպ վստահության մթնոլորտ ստեղծելն է, իսկ ընդդիմության ամպագորգոռ խոստումները կարող են միայն նոր հիասթափություններ առաջ բերել”,- ասել է նախարարը:

Министр считает, что «громкие обещания ка
Ереван, 23 января /Медиамакс/.Министр торговли и экономического развития Армении Нерсес Ерицян сказал сегодня в Ереване, что «громкие обещания оппозиционных кандидатов опасны для макроэкономической стабильности в стране».
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на пресс-конференции в Ереване, Нерсес Ерицян сказал, что «в случае претворения в жизнь обещаний об удвоении бюджета и увеличении зарплат в 4 раза мы получим высокую инфляцию».
«Задача правительства - создавать в обществе атмосферу доверия к властям, а громкие заявления оппозиции могут привести лишь к новым разочарованиям», - сказал министр.