Visa-ն նոր միջոցներ է ներդնում «բարեկամական խարդախությունից» պաշտպանելու համար
Visa UK-ը ներկայացրել է մի շարք նոր միջոցներ փոքր բիզնեսի պաշտպանության եւ «բարեկամական խարդախության» դեմ պայքարելու համար:
Ըստ Visa-ի՝ 10 փոքր բիզնեսից 9-ը հայտնել են այս տեսակի խարդախության աճի մասին վերջին 12 ամիսների ընթացքում, երբ քարտապանները վիճարկում են օրինական գնումն իրենց քարտ թողարկողի հետ:
Visa-ի հետազոտությունը պարզել է, որ վաճառքների մինչև 20%-ը վիճարկվել է նմանատիպ պատճառներով. ծնողները վիճարկում են երեխայի կողմից կատարված գնումը, ֆիթնես կենտրոնի հաճախորդը չի երկարաձգում իր անդամակցությունը, իսկ գումարը ավտոմատ գանձվում է քարտից, հաճախորդները պնդում են, որ պատվերներ չի ստացել կամ դրանք վնասված են եղել:
Visa Compelling Evidence 3.0 (CE3.0) նոր ձևաչափը բիզնեսներին հնարավորություն է տալիս պարզել, թե արդյո՞ք վճարումը վավեր է եւ լիազորված է եղել քարտապանից կողմից՝ ապահովելով վաճառողներին պաշտպանության լրացուցիչ շերտով եւ միաժամանակ չանտեսելով օրինական բողոքներ ունեցող սպառողներին:

Visa вводит новые меры для защиты бизнеса от «дружественного мошенничества»
Visa UK представила ряд новых мер, направленных на защиту малого бизнеса и борьбу с «дружественным мошенничеством».
По данным Visa, 9 из 10 малых предприятий сообщали о росте этого вида мошенничества за последние 12 месяцев, когда держатели карт оспаривают законную покупку с эмитентом своей карты.
Исследование Visa утверждает, что до 20% продаж оспаривались по причинам такого рода: родители оспаривают покупку, совершенную ребенком, клиент фитнес-центра не продлевает членство, а деньги автоматически списываются с карты, клиенты утверждают, что не получили заказы, или получили их в поврежденном виде.
Новый формат Visa Compelling Evidence 3.0 (CE3.0), дает предприятиям возможность выяснить, является ли платеж действительным и авторизованным держателем карты, обеспечивая продавцам дополнительный уровень защиты, не ущемляя при этом интересы потребителей, у которых есть законные требования.