«Տինկոֆ» բանկը մշակում է իր սեփական Tinkoff Pay վճարային ծառայությունը եւ գրանցել է համապատասխան ապրանքային նշանը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել է բանկի ներկայացուցիչը:«Մենք գրանցել ենք երկու ապրանքային նշան՝ Tinkoff Pay եւ «Тинькофф Касса»: Մեր գնահատականներով՝ առցանց էքվայրինգի շուկայում մենք այսօր զբաղեցնում ենք երկրորդ տեղը, եւ նախատեսում ենք ընդհանուր առմամբ ուժեղացնել առցանց վճարումների ուղղությունը, ուստի նոր ապրանքանշաններ ենք գրանցում նոր նախագծերի համար, որոնք կհայտնվեն այս տարի»,- ասել է նա: 11.02.2021 | 09:33 Yandex Pay․ նոր վճարային գործիքին սպասելիս Բանկում պարզաբանել են, որ «Тинькофф Касса» բրենդի ներքո կաշխատի առցանց վճարումների համակարգ, իսկ Tinkoff Pay-ը պետք է դառնա սեփական վճարային համակարգ, որը կմիավորի տարբեր վճարային գործիքներ. էլեկտրոնային դրամապանակը տոկենների հետ, ապրանքների դիմաց վայրկյանական վճարումը եւ առցանց ծառայությունները, Tap to Phone տեխնոլոգիան (վճարումներ NFC- ի եւ տերմինալների միջոցով) եւ այլն:Banks.am-ը հիշեցնում է, որ վերջերս հայտնի դարձավ «Յանդեքս»-ի մտադրության մասին՝ գործարկել Yandex Pay անկանխիկ վճարումների ծառայությունը, որը հասանելի կլինի «Յանդեքս»-ի ինտերնետային էջերում: Ծառայությանը հնարավոր կլինի կցել օգտատերերի բանկային քարտը եւ օգտագործել այն անկանխիկ վճարումների համար:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 18630

Банк «Тинькофф» разрабатывает собственный платежный сервис Tinkoff Pay и зарегистрировал соответствующий товарный знак, сообщил ТАСС представитель банка. «Мы зарегистрировали два товарных знака - «Тинькофф Касса» и Tinkoff Pay. По нашим оценкам, мы сейчас занимаем второе место на рынке онлайн-эквайринга, и планируем в целом усилить направление платежей в онлайне, в связи с этим и регистрируем знаки под новые проекты, которые появятся в этом году»,- сказал он. 11.02.2021 | 09:33 Yandex Pay։ в ожидании нового платежного инструмента В банке уточнили, что под брендом «Тинькофф Касса» будет работать система онлайн-платежей, а Tinkoff Pay должна стать собственной платежной системой, которая объединит разные платежные инструменты: электронный кошелек с токенами, мгновенную оплату товаров и сервисов онлайн, технологию Tap to Phone (оплату через NFC и терминалы) и др.Banks.am напоминает, что недавно стало известно о намерении «Яндекса» запустить собственный сервис безналичной оплаты Yandex Pay, который будет доступен на веб-страницах «Яндекса». К сервису можно будет привязать банковские карты и пользоваться им для безналичной оплаты.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 18608