Առէկսիմբանկը Digitec-ում ներկայացրել է ինտերնետ-վճարումների ընդունման ծառայությունը
Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը մասնակցել է հունիսի 21-22-ին Երեւանում անցկացված «Դիջիթեք»  բիզնես ֆորումին` ներկայացնելով ինտերնետ-վճարումների ընդունման իր ծառայությունը:
«Առէկսիմբանկը առաջին հայկական բանկն է, որը սերտիֆիկացվել է VISA ընկերության կողմից ինտերնետ-էքվայրինգ իրականացնելու համար: Հայկական շուկայում նման ծառայության բացակայությունը երկար ժամանակ համարվում էր ինտերնետ առեւտրի զարգացման հիմնական խոչընդոտներից մեկը: Հիմա իրավիճակը հիմնովին փոխվում է: Սկսած 2013թ-ից ինտերնետ խանութների քանակը կտրուկ աճել է: Մենք միջինում տվյալ ծառայությանը միացնում ենք ամսական երկու կազմակերպություն», - նշել է բանկի մարքեթինգի եւ գովազդի բաժնի պետ Ալեքսանդր Հակոբյանը:

Арэксимбанк представил на форуме Digitec свою услугу по приему интернет-платежей
Арэксимбанк-группа Газпромбанка принял участие в международном бизнес-форуме Digitec, прошедшем в Ереване 21-22 июня, представив на нем свою услугу по приему интернет-платежей.
«Арэксимбанк стал первым армянским банком, сертифицированным компанией Visa на эквайринг. Отсутствие подобной услуги на армянском рынке долгое время считалось одним из главных препятствий развития интернет-коммерции. Сейчас ситуация кардинально меняется: с начала 2013 года количество интернет-магазинов резко увеличилось. В среднем мы подключаем к данной услуге по две торговые точки в месяц», - отметил начальник отдела маркетинга банка Александр Акопян.