5 տարվա ընթացքում ունիվերսալ փոստային-բանկային բաժանմունքների թիվը նախատեսվում է հասցնել 250-ի
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Կոնվերս Բանկը» բանկային ծառայություններ կմատուցի ֆիզիկական անձանց «Հայփոստի» փոստային բաժանմունքներում:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունում, բանկի եւ փոստային օպերատորի միջեւ ստորագրված պայմանագրի համաձայն, փոստային բաժանմունքներում կառաջարկվեն ավանդային հաշիվների բացման, տարադրամի փոխանակման, կանխիկ գործարքների, դրամական փոխանցումների, ինչպես նաեւ ArCa, Visa եւ MasterCard դեբետային պլաստիկ քարտերի տրամադրման ու սպասարկման ծառայություններ:
Բանկային ծառայություններն արդեն մատուցվում են «Հայփոստի» 19-րդ երեւանյան բաժանմունքում` Մարշալ Բաղրամյան 23 հասցեով: 5 տարվա ընթացքում ունիվերսալ փոստային-բանկային բաժանմունքների թիվը նախատեսվում է հասցնել 250-ի:
«Հայփոստ» ԲԲԸ հավատարմագրային կառավարումը 2008թ. հուլիսին փոխանցվել էր «Ernekian Group» ընկերությանը, որը պատկանում է արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանին: Վերջինիս պատկանող «Advanced Global Investments» ընկերությանն է պատկանում նաեւ «Կոնվերս Բանկի» բաժնետոմսերի հսկիչ փաթեթը:

В течение 5 лет число универсальных почтово-банковских отделений намечается довести до 250
Ереван/Медиамакс/. «Конверс Банк» будет предоставлять банковские услуги физическим лицам в почтовых отделениях «Айпост»-а.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе «Айпост», согласно договору, подписанному между банком и почтовым оператором, в почтовых отделениях будут предлагаться услуги открытия депозитных счетов, обмена валюты, наличных сделок, денежных переводов, а также предоставления и обслуживания дебетовых пластиковых карт ArCa, Visa и MasterCard.
Банковские услуги уже предоставляются в 19-ом ереванском отделении "Айпост" по адресу проспект Баграмяна 23. В течение пяти лет число универсальных почтово-банковских отделений намечается довести до 250-ти.
Доверительное управление ЗАО «Айпост» в июле 2008 года было передано компании «Ernekian Group», принадлежашей аргентинскому бизнесмену Эдуардо Эрнекяну. Принадлежащяя последнему «Advanced Global Investments» обладает также контрольным пакетом акций «Конверс Банка».