Վարչապետը վերահսկելու է խոշոր բիզնեսի պարտավորությունների կատարման ընթացքը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր Երեւանում ասել է, որ 2009 թվականին կառավարության հիմնական նպատակը լինելու է հսկողությունը խոշոր բիզնեսի կողմից հարկային պարտավորությունների կատարման նկատմամբ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր կառավարության նիստում վարչապետն ասել է, որ այդ խնդիրը պետք է լուծվի հարկային ու մաքսային վարչարարության բարելավման եղանակով:
Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ վերջերս հանդիպել է ձեռնարկատերերի հետ, որոնցից շատերը դժգոհություն են հայտնել հարկային դաշտում թափանցիկության ու հավասար պայմանների բացակայության կապակցությամբ:
Կառավարության դեկավարը հայտարարել է, որ “ընթացիկ տարվա համար առաջին խնդիրը խոշոր բիզնեսի վերահսկելի ու թափանցիկ աշխատանքն է”:

Премьер-министр Армении уделит повышенное внимание налоговым обязательствам крупного бизнеса
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил сегодня в Ереване, что основной целью правительства в 2009 году будет контроль за соблюдением налоговых обязательств со стороны крупного бизнеса.
Как сообщает агентство Медиамакс, выступая сегодня на первом заседании правительства Армении в новом году, премьер сказал, что эта задача должна быть решена путем улучшения налогового и таможенного администрирования.
Тигран Саргсян сказал, что недавно встречался с предпринимателями, многие из которых выразили недовольство по поводу отсутствия прозрачности и равных условий в налоговом поле.
Глава правительства заявил, что «задача номер 1 на текущий год - это контролируемая и прозрачная работа крупного бизнеса».