Credit Agricole խմբի նախագահը նշել է ՀՀ վարչապետի “լսելու ունակությունն” ու “բաց միտքը”
Երեւան /Մեդիամաքս/. Credit Agricole ֆրանսիական բանկային խմբի նախագահ Ռընե Կառոնը## շնորհավորել է Տիգրան Սարգսյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են կառավարության մամլո ծառայությունում, Կառոնի ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
“Տարբեր առիթներով մենք հնարավորություն ենք ունեցել գնահատելու Ձեր արհեստավարժ խստությունը, լսելու ունակությունը եւ Ձեր բաց միտքը: Ձեր ղեկավարության ժամանակահատվածում Կենտրոնական բանկը եւ Հայաստանի բանկային համակարգը շատ մեծ առաջընթաց ունեցան, ինչը Ձեր երկրի զարգացման համար կարեւոր բաղադրիչ է հանդիսանում: Դուք քաջ տեղյակ եք ԱԿԲԱ բանկի ստեղծման եւ զարգացման գործում Credit Agricole-ի ունեցած դերակատարման մասին. ի սկզբանե խորհրդատվական աջակցությամբ եւ անձնակազմի պատրաստմամբ, այնուհետեւ` առեւտրական եւ համակարգային գործընկերությամբ եւ, ի վերջո, 28% մասնաբաժնով ռազմավարական մասնակցությամբ, ինչը Դուք հաստատեցիք 2006 թվականի հոկտեմբերին”:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը նշում է, որ 2006 աշնանաը Credit Agricole խումբը ձեռք բերեց Հայաստանի գյուղատնտեսության փոխօգնության բանկի (ԱԿԲԱ-բանկ) բաժնետոմսերի 28%-ը, որը վերանվանվեց “ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի”:

Председатель группы Credit Agricole отметил «умение слышать» и «открыто мыслить» премьер-министра Армении
29.04.2008 | 13:53 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Председатель французской банковской группы Credit Agricole## Рене Карон (Rene Carron) поздравил Тиграна Саркисяна с назначением на пост премьер-министра Армении.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства, в послании Карона, в частности говорится:
«С большим удовольствием узнал о Вашем назначении на пост премьер-министра Армении. Мы не раз имели повод оценить Вашу профессиональную стрoгость, умение слушать и открыто мыслить. В период вашего председательства Центральный Банк и банковская система Армении зарегистрировали больший прогресс, что стало важным компонентом развития вашей страны. Вы хорошо знаете о роли Credit Agricole в деле создания и развития банка ACBA: сначала это было консультационное содействие и квалификация рабочего персонала, в дальнейшем - торговое и системное сотрудничество, и наконец, стратегическое участие в капитале банка в размере 28 % акций, которое Вы одобрили в октябре 2006 года».
Агентство Медиамакс отмечает, что осенью 2006 года группа Credit Agricole приобрела 28 % акций Банка Крестьянской взаимопомощи Армении /ACBA-банк/, который был переименован в «АКБА-Кредит Агрикол Банк».