Ապրիլի 14-ին Եվրասիական Բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նախագահ, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի նախաձեռնությամբ կկայանա Խորհրդի անդամների աշխատանքային հանդիպումը:Ինչպես հաղորդում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը, հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն կորոնավիրուսային վարակի կանխարգելման եւ Եվրասիական տնտեսական միությունում տնտեսական կայունության ապահովման հետ կապված հարցեր: Հանդիպումը կկայանա տեսակոնֆերանսի ռեժիմում: 31.03.2020 | 16:21 Լուկաշենկոն առաջարկում է ԵԱՏՄ առաջնորդների տեսակոնֆերանս հրավիրել Banks.am-ը հիշեցնում է, որ Բելառուսի առաջնորդը նման առաջարկ էր արել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ մարտի 31-ին կայացած հեռախոսազրույցի արդյունքներով: Tweet Դիտում՝ 3102

14 апреля по инициативе председателя Высшего Евразийского экономического совета (ВЕЭС), президента Республики Беларусь Александра Лукашенко состоится рабочая встреча членов ВЕЭС. Как сообщает пресс-служба Евразийской экономической комисии, в ходе встречи будут обсуждены вопросы предотвращения коронавирусной инфекции и обеспечения экономической стабильности в Евразийском экономическом союзе. 31.03.2020 | 16:21 Лукашенко предлагает созвать встречу глав ЕАЭС в формате видеоконференции Встреча пройдет в режиме видеоконференции.Banks.am напоминает, что такое предлoжение белорусский лидер сделал по итогам телефонного разговора с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, состоявшегося 31 марта текущего года. Tweet Просмотры 3105