IDBank-ի քարտերն այսուհետ հնարավոր է ակտիվացնել բանկոմատի միջոցով
Քարտային նոր մշակույթի մասին հայտարարած IDBank-ը, բացի նոր քարտատեսակներից, առաջարկում է նոր՝ արդիական լուծումներ. hաշվի առնելով թվայնացման ժամանակակից միտումները՝ IDBank-ն այլեւս քարտի հետ թղթային PIN կոդ չի տրամադրում։
Հաճախորդն ինքն է ակտիվացնում քարտը բանկոմատի միջոցով եւ ստեղծում է PIN կոդ, ինչը, բացի հարմարավետությունից, ապահովում է նաեւ տեղեկատվական անվտանգության էլ ավելի բարձր մակարդակ։
Ծառայությունն առայժմ հասանելի է IDBank-ի, Ամերիաբանկի, Արդշինբանկի, Ակբա- Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի եւ նման հնարավորություն ունեցող այլ բանկոմատներում։
«Քարտի ակտիվացման քայլերի հաջորդականությունը ներկայացված է տվյալ քարտատեսակի պայմաններում՝ բանկի պաշտոնական կայքէջում՝ www.idbank.am:
Բանկը շարունակաբար ընդլայնում է մատուցվող թվային ծառայություններն ու նոր լուծումներ առաջարկում հաճախորդի հարմարավետության համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Карты IDBank-а теперь можно активировать через банкомат
IDBank, объявивший о новой карточной культуре, кроме новых типов карт предлагает новые современные решения. Учитывая современные тенденции в области цифровизации, IDBank больше не предоставляет PIN-код вместе с картой.
Клиент сам активирует карту через банкомат и создает PIN-код, что, помимо удобства, обеспечивает еще более высокий уровень информационной безопасности.
В настоящее время услуга доступна в банкоматах IDBank-а, Америабанка, Акба-Кредит Агриколь Банка, Ардшинбанка и в иных банкоматах с данной функцией.
«Последовательность шагов активации карты представлена на официальном сайте банка - www.idbank.am.
Банк постоянно расширяет свои цифровые услуги и предлагает новые решения для удобства клиентов»,- говорится в сообщении банка.