Իտալիան Revolut-ին կտուգանի 11,5 մլն եվրոյով
Կարգավորող մարմինը հայտնել է, որ Revolut Securities Europe UAB-ին եւ Revolut Group Holdings-ին 5 մլն եվրո տուգանք է նշանակել, քանի որ վերջիններս «հաճախորդներին հստակ տեղեկատվություն չեն տրամադրել առանց միջնորդավճարի ներդրումների հետ կապված լրացուցիչ ծախսերի եւ սահմանափակումների մասին»։
Երկու ստորաբաժանումներին եւս 5 մլն եվրո տուգանք է նշանակվել «վճարային հաշիվների կասեցման, սահմանափակման եւ արգելափակման գործընթացում ագրեսիվ մեթոդներ կիրառելու, ինչպես նաեւ պայմանների եւ ընթացակարգերի մասին հիմնական տեղեկատվությունը չտրամադրելու (կամ անբավարար հստակությամբ տրամադրելու)» համար։
Revolut-ը նաեւ 1,5 մլն եվրո տուգանք է ստացել լիտվական IBAN-ի փոխարեն իտալական IBAN ստանալու պահանջների եւ ժամկետների մասին «հստակ եւ սպառիչ» տեղեկատվություն չտրամադրելու համար, հայտնում է Finextra-ն։
Revolut-ը հայտարարել է, որ տուգանքների մասին որոշումը բողոքարկելու է դատարանում.
«Համոզված ենք, որ մեր հաղորդակցությունը հստակ եւ թափանցիկ է եղել։ Մեր միլիոնավոր հաճախորդների պաշտպանությունը մեր բացարձակ առաջնահերթությունն է»։

06.04.2026 | 09:44 Главная страница / Новости / Финтех /
Регулятор сообщил, что наложил на Revolut Securities Europe UAB и Revolut Group Holdings штраф в размере €5 млн за то, что они не смогли «четко информировать клиентов о дополнительных расходах и ограничениях, связанные с инвестициями без комиссии».
На оба подразделения наложен еще один штраф в размере €5 млн за «агрессивные практики при приостановке, ограничении и блокировке платежных счетов, а также за умолчание (или недостаточно четкое предоставление) ключевой информации об условиях и процедурах».
Revolut также получил штраф в размере €1,5 млн за непредоставление «четкой и исчерпывающей» информации о требованиях и сроках получения итальянского IBAN вместо литовского IBAN, сообщает Finextra.
Revolut заявил, что обжалует решение в суде:
«Мы уверены, что наши коммуникации ясны и прозрачны. Защита миллионов наших клиентов - наш абсолютный приоритет».